PIELĘGNACJA WŁOSÓW

PRP kose

PRP – Platelet Rich Plasma ili terapija sopstvenom plazmom bogatom trombocitima savremena je tehnika koja služi da podstakne regeneraciju ćelija i njihovo zaceljivanje. To i jeste razlog što se primenjuje i za rast kose kada nastupi proređivanje, kao i kada se želi bujnija, kvalitetnija i jača vlas koja brže raste. PRP kose na prirodan način stimuliše folikule dlake na rast, regeneraciju vlasišta i utiče na stvaranje novih krvnih sudova.

PRP kose je vrsta regenerativne medicinske metode koja pomoću trombocita, bioaktivnih proteina i stimulatora rasta koje sadrži krvna plazma samog pacijenta utiče na: zaustavljanje opadanja kose, obnovu tkiva vlasišta, rast nove kose i brže obnavljanje već postojeće. Utiče na stvaranje jače i deblje dlake, jer stimuliše postojeći folikul.

PRP je koristan samo kod osoba sa proređenom, slabom i tankom kosom. PRP ne može podstaći rast kose na mestima gde je potpuno izgubljena. U tim situacijama jedino rešenje je transplantacija kose.

Mezoterapia włosów to nieinwazyjna metoda pielęgnacji, podczas której cienkimi igłami wprowadza się specjalny preparat (tzw. koktajl) w mezodermę. To właśnie w tej warstwie skóry głowy znajdują się naczynia krwionośne i mieszki włosowe. Mezoterapia pobudza krążenie, odżywia skórę głowy i odnawia cebulki włosowe. Znacznie poprawia też jakość włosów, pomaga zapobiegać ich dalszej utracie oraz pobudza wzrost nowych.

Mezoterapia włosów – jak to działa?

Zabieg mezoterapii włosów wykonujemy w warunkach gabinetowych. Istnieje także możliwość otrzymania zestawu do mezoterapii i przeprowadzenia jej samodzielnie w domu (z reguły zestaw ten wystarcza na 10 miesięcy). Zalecamy jednak skorzystanie z profesjonalnej usługi pielęgnacyjnej – wtedy masz pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony właściwie.

Warto wiedzieć, że mezoterapia nie stymuluje mieszków włosowych w miejscach, w których doszło do całkowitej utraty owłosienia. W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest przeszczep włosów.

w zaledwie 2 minuty
dostać ofertę
Vatanmed Whatsapp Online